התחברות מהירה
הקלקו על הסימון בתמונה וגלו מאיפה

אלכסנדר מקווין, מעצב אופנה אנגלי, נולד בשנת 1969 בלונדון. כבר בצעירותו, ידע שיהיה מעצב גדול, הוא נשר מבית הספר והחל לעבוד ברחוב החייטים, שם רכש את מיומנות התפירה. בהמשך הוא התמחה גם בבית אופנה עילית לגברים וגם אצל מעצבי תלבושות בתאטרון.
הוא התקבל ללימודי אופנה בבית ספר יוקרתי בלונדון ואוסף בגדיו שהציג בסיום לימודיו נקנה על ידי מעצבת אופנה בולטת ומוכשרת שאחראית בין היתר לגילויו, איזבלה בלאו.
הוא העיד על עצמו כי כבר בגיל 6 ידע כי הוא הומוסקסואל וכינה את עצמו כ"כבשה הוורודה של המשפחה". העיצובים שלו סימנו אותו כגאון אופנה, אוונגרד, פורץ גבולות והוא זכה מספר פעמים בתואר מעצב השנה. תצוגות האופנה שלו היו בלתי נשכחות ויוצאות דופן, ראוותניות עם המון דגש על התפאורה.
בשנת 1996 הוא מונה להיות המעצב הראשי של בית האופנה המפורסם "ג'יבנשי", בסוף שנת 2001 בסיום החוזה שלו פתח בית אופנה הנושא את שמו וחבר עם בית האופנה "גו'צי", שקנתה 51% מהחברה כשהוא נשאר בעמדת מנהל קריאטיב.
מקווין התאבד ב 11 לפברואר 2010, שבוע לאחר מות אימו, הוא נחשב לאחד ממעצבי האופנה הצעירים והבולטים ביותר עיצוביו נחשבו ליצירת אומנות יקרה גם אם לעיתים נתקל בגלי מחלוקות סביבו. למקווין לקוחות רבות ומפורסמות שאהבו ללבוש את עיצוביו כדוגמת שרה ג'סיקה פארקר, ניקול קידמן, פנולפה קרוז וכו', עד היום לידיי גאגא דואגת ללבוש את בגדיו בקליפים שהיא מצלמת לטלוויזיה.

הסלבס שלובשים
Alexander McQueen אלכסנדר מקווין