התחברות מהירה
הקלקו על הסימון בתמונה וגלו מאיפה

בית האופנה מהמובילים בעולם. נוצר ע"י מעצבת האופנה גבריאל בונר שאנל, הידועה בכינויה "קוקו".

עיצוביה של קוקו שאנל מתאפיינים בפשטות ובאלגנטיות, בקווים גיאומטריים ובצורות פשוטות, ותמיד פונקציונליים ונוחים לעבודה.
שאנל תרמה רבות לתנועה הפמיניסטית באמצעות עיצוביה, אשר עזרו לשחרר את האישה ולהעניק לה נוחות.
בשנת 1916, לקראת סוף מלחמת העולם הראשונה, הובילה שאנל שינוי באופנה, כאשר הבינה שצרכניות הבגדים מעדיפות נוחות על פני רהבתנות ולכן עיצבה בהתאם.
תרומתה הגדולה ביותר היתה הויתור על השימוש במחוכים, שנחשבו עד לאותה תקופה לאביזר לבוש נשי הכרחי. בנוסף, הייתה שאנל למעצבת הראשונה שהכינה בגדי נשים מבד הג'רזי, שעד לאותה תקופה היה בשימוש בעיקר לבגדים תחתונים. היא קיצרה את החצאיות, שנהגו להיות ארוכות ומלאות בד, וחשפה את השוקיים.
בשנת 1923, לאחר הפלגה, הופיעה שאנל בעור שזוף. עד אז השיזוף לא נחשב לאופנתי. ההופעה הפומבית הזו נתנה את האות לשינוי התפיסה האסתטית של גוון העור בציבור.
בשנת 1925, הציגה שאנל את פריט הלבוש שלימים יהפוך לפריט המאפיין את אופנת שאנל - חליפה בשלושה חלקים. זהו פריט לבוש מודולרי - ניתן לשלב ולהחליף בין החלקים השונים.
פריט נוסף שאפיין את שאנל היה השמלה השחורה הקטנה, שכיום נחשבת ל"פריט חובה" במלתחה הנשית. שאנל הייתה המעצבת הראשונה שלקחה את הבד השחור, שהתקשר בעיקר לאבל, ויישמה אותו בבגדי ערב.
שאנל נודעת גם בזכות הבושם אותו פיתחה "שאנל מספר 5" , שהורכב מתערובת של ריחות שונים ובכך חולל מהפכה בענף הבשמים. הבושם נמכר בבקבוק זכוכית מלבני, שהפך לסמלה המסחרי ונמכר בצורתו המקורית גם היום. מרילין מונרו סיפרה שהיא הולכת לישון "כשהיא לבושה רק בשאנל 5".

הסלבס שלובשים
CHANEL שאנל