התחברות מהירה
הקלקו על הסימון בתמונה וגלו מאיפה

כריסטיאן דיור מוכר לעולם בתור מעצב אופנה מוכשר ורב השפעה, שנכנס לספרי ההיסטוריה שלנו. הוא נולד בצרפת, למשפחה מבוססת שכל שאיפתה הייתה שיכנס לתחום הדיפלומטיה, בסופו של דבר הבינו הוריו כי חלומם לא יתגשם, מאחר ותשוקתו הגדולה היא בכלל לתחום האמנות והאופנה.
לאחר שמשפחתו ירדה מנכסיה, התפרנס ממכירת ציורי אופנה, כשבשנת 1938 חל מפנה בחייו, כריסטיאן דיור הפך למעצב ראשי והחל לעסוק באופנה. מאוחר יותר פתח בית אופנה משלו במימון מרסל בוסה וכך החל לנתב את דרכו במעלה תעשיית האופנה העולמית. בשנים ההן, הוא נחשב להפתעה של ממש וזאת בזכות תצוגת האופנה שלו שסיפקה משב רוח מרענן ומראה חדש כמתאים לכוכב ענק שסלל את דרכו והפך לשם מוכר ברחבי העולם כולו.
כריסטיאן דיור היה אחראי לטרנדים רבים בעולם האופנה, הוא נהנה להלביש את הגדולות והמפורסמות ביותר והפך לדמות חיקוי ללא עוררין.
לאחר שהלך לעולמו, המשיכו מעצבים שונים לנהל את בית האופנה שלו עד לשנת 1990, השנה שבה נרכש המותג על ידי המעצב לואי ויטון. ג'ון גליאנו, מעצב מוכשר בעצמו, עמד בראש בית האופנה של דיור משנת 1997 ועד ל2011 , אך פוטר בעקבות התבטאות אנטישמית.
לעולם ייזכר כריסטיאן דיור כמעצב מוכשר שבנה את צרפת מחדש כאימפריה של אופנה, בגדיו משווקים בכל רחבי תבל וניתן למצוא פרט לביגוד היוקרתי גם אביזרי אופנה נחשקים, בשמים, ותכשיטים.
חנות בארץ אין לנו אך את הבגדים ניתן להשיג בכיכר המדינה בחנות "אנגימה".

הסלבס שלובשים
dior דיור