התחברות מהירה
הקלקו על הסימון בתמונה וגלו מאיפה

אחד המעצבים הגדולים שיש לנו בעולם הוא טום פורד וכן הוא לעולם לא למד אופנה.
הוא נולד ביוסטון, טקסס ולמד אדריכלות בבית הספר לעיצוב "פארסונס" כי היה משוגע על בניינים. טום אהב מאוד את גליונות "ווג" היוקרתיים ואת אהבתו הגדולה לאופנה הוא גילה בכלל בפאריז, אליה עזב למשך שנה וחצי כשעבד במשרד יחסי הציבור של בית האופנה "קלואה". במהלך ההתמחות הבין פורד עד כמה אהבתו גדולה לבגדים ואופנה והוא חזר לניו יורק לסיים את התואר שהתחיל באדריכלות והחל בקריירה שהפכה אותו לאחד המעצבים הנחשבים ביותר בעולם.
את תחילת דרכו בעולם האופנה עשה אצל המעצבת, 'קתי הארדוויק', שקיבלה אותו ללא כל נסיון לעבוד איתה במשך שנתיים, לאחר מכן עבר למותג 'פרי אליס' תחת המעצב 'מארק גייקובס' שפילסה את דרכו לתהילה. פורד הבין שעל מנת לבסס את מעמדו עליו לעבור לשוק האירופאי שלטענתו מבין ונושם אופנה בצורה מובהקת יותר מזו בארצות הברית ובשנת 1990 עבר לעבוד בבית האופנה 'גוצ'י'. תוך זמן קצר הוא מונה להיות המעצב הראשי של קולקציית הנשים ובהמשך הזמן גם התרחב לאופנת הגברים והנעליים.
פורד הפך את מותג האופנה 'גוצ'י', שהיה נחשב בזמנו לשמרני ומשעמם למותג זוהר עם יוקרה, סטייל ועם עליה מסיבית במספר המכירות. הוא היה אחראי גם על החזרת המותג 'איב סאן לורן' לדרך המלך כשעיצב קולקציות זוהרות יחד עם קמפיינים פרובוקטיבים שהעירו את המותג שהיה שרוי בתרדמת זמן רב.
לאחר שעזב את בית האופנה גוצ'י השיק את המותג שלו ""TOM FORD שיועד לגברים, כמו כן השיק קו מוצרי טיפוח ומסגרות למשקפי ראייה ושמש וב 2007 פתח חנות ראשונה עם בגדי גברים ואקססרויז.
רק ב2010 חזר פורד לעצב קו לנשים, הוא עשה זאת בתצוגת אופנה זוהרת וסודית אלייה היו מוזמנות נשות תעשיה וחברות קרובות. פורד שומר על חשאיות גדולה בכל הקשור לעיצוביו על מנת להמנע מחיקויים של רשתות אופנה גדולות. לכל אורך הדרך פורד לא היסס להשתמש במיניות מוזגמת בקמפיינים שלו ועל אף היותו גנטלמן נעים הליכות הוא ידע מה מוכר וכיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

הסלבס שלובשים
Tom ford טום פורד