התחברות מהירה
הקלקו על הסימון בתמונה וגלו מאיפה

בשנת 1971 יצא תקליטו הראשון של גרוניך, "למה לא סיפרת לי!?".
בשנת 1973, שיתף גרוניך פעולה לראשונה עם המוזיקאי מתי כספי באלבום וסדרת הופעות תחת השם "מאחורי הצלילים". בין השירים בולטים: "ציור", "אל נא תלך", "קוינטה" ו"ואותך" אותו כתב עם כספי. במלחמת יום הכיפורים, באותה שנה, שכל גרוניך את אחיו הצעיר ירון, גם הוא מוסיקאי מחונן. האח שירת בבסיס חיל האוויר רמת דוד ונהרג כאשר מטוס פגוע ניסה לחזור לנחיתה בבסיס אך התרסק על המבנה בו שהה. בין השנים 1974-1975, היה חבר בהרכב המוזיקלי "קצת אחרת" לצידם של שלמה יידוב ושם טוב לוי. את יידוב ולוי הכיר גרוניך בתוכנית טלוויזיה של שירי לאה גולדברג, ושם גילו כי לכולם הייתה סקרנות אמנותית דומה. "קצת אחרת" הוציאו אלבום אחד יחיד, שכלל מספר מלחניו של גרוניך, ובהם: "שיר הנסיעה", "גורו", "אביב", "קווינטה" ו-"204". על אף חשיבותו של האלבום, והפיכתם של כמה משיריו לקלאסיקות ישראליות, לא הצליח ההרכב מסחרית ופורק לאחר כשנה של פעילות.
בשנת 1975, לאחר שהשתתף בכמה אלבומים שלא נהנו מהצלחה מסחרית, וחש כי אין הקהל בארץ מעריך מספיק את יצירותיו, החליט גרוניך לעזוב את הארץ, בתחילה לאירופה ולאחר מכן לניו יורק שם למד בבית הספר למוזיקה "מאנס". לפני שעזב, הספיק להקליט קולות לאלבומם של יוני רכטר ואבנר קנר.
בשנת 1987 הלחין מוזיקה לסרטו של יהודה ברקן "אבא גנוב 1". בשנים 1990-1994, הופיע כפסנתרן בתוכנית הילדים "מסיבת גן".
בסוף שנת 2008 נערך מופע מחווה מיוחד לגרוניך במסגרת פסטיבל הפסנתר העשירי: '10 פסנתרנים וגרוניך אחד'. במופע השתתפו מיטב זמרים יוצרים -פסנתרנים שגדלו על המוזיקה של גרוניך, ביניהם אביתר בנאי, שלומי שבן, דניאל סלומון, מארינה מקסימיליאן בלומין ועוד.

המותגים המובילים בארון של
שלמה גרוניך